Uroczystość Trójcy św PDF Drukuj
środa, 10 czerwca 2020 10:54

OGŁOSZENIA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu, którą poprowadzi Zespół Wokalny z Sobiekurska. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga.

2. Dziś są zbierane ofiary do puszek na budujące się kościoły w diecezji siedleckiej.

3. Od dzisiejszej niedzieli nie ma Mszy św. w kaplicy o 15.30.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Ponadto Msze św. o 7.00 w kaplicy i 8.30 w kościele. Zapraszamy dzieci klas III i IV oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów.

5. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 17.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła

6. Z wielką radością informujemy, że 13 czerwca o godz. 11.00 nasz parafianin Damian Krawczyk przyjmie święcenia diakonatu w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Transmisję z tej uroczystości możemy obejrzeć na stronie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Obejmijmy modlitwa ks. Diakona Damiana i prośmy o dalsze powołania kapłańskie z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę o 10.00 Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Słowo Boże wygłosi diakon Damian Krawczyk. Msze św. za tydzień o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

8. 21 czerwca będziemy przeżywać o 12.00 odpust parafialny. W czasie tej mszy dzieci klas 4 będą miały rocznice komunii św.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o Trójcy Świętej.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Artur Robert Zyzda, kawaler i Anna Sylwia Anuszewska, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Karol Łuczak, kawaler z naszej parafii i Karolina Borkowska, panna z parafii Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym. Zapowiedź III.

- Grzegorz Albin, kawaler z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku Śródborowie i Aneta Rosłaniec, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Andrzeja Kurka z Warszówki. Prośmy w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.