VI Niedziela Wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 16 maja 2020 18:25

VI niedziela wielkanocna (17.05.2020 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o 18.00, w niedziele i święta po Mszy św. o 11.30. W kaplicy nabożeństwa codziennie o 18.00, a w niedziele o 9.30.

2. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W tym roku nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławieństwa pól w poszczególnych wioskach. Zapraszamy natomiast na nabożeństwa majowe i Msze św. z racji poświęcenia pól o godzinie 18.30:

- poniedziałek – Warszawice

- wtorek – Warszówka

- środa (kaplica) – Sobiekursk

- czwartek (kaplica) – Łukówiec i Górki Całowańskie

- piątek – Całowanie

- sobota - Piotrowice

4. Powoli kończy się okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

5. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 100 zł.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważanie o św. Janie Pawle II. W zakrystii do nabycia nowy numer Promyczka dobra.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Maciej Konrad Kurek, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku i Sylwia Sadowska, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.