III niedziela wielkanocna PDF Drukuj
niedziela, 26 kwietnia 2020 06:39

III niedziela wielkanocna (26.04.2020 r.)

1. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. o 18.00, w niedziele i święta po Mszy św. o 11.30. W kaplicy nabożeństwa codziennie o 16.00, a w niedziele o 9.30.

2. 2 maja Święto flagi państwowej, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

3. Na sobotę została przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy w sobotę na msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 18.00.

4. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach oraz nabożeństwo wotywne.

- I soboty miesiąca - po mszy o 18.00 nabożeństwo wotywne i majowe.

- I niedziela miesiąca - zapraszamy po Mszy św. o 11.30 na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Ze względu na trwającą epidemię Uroczystość I Komunii św. została przeniesiona na 30 sierpnia. Termin ten jest jednak uzależniony od sytuacji epidemiologicznej. Prosimy rodziców o przygotowywanie dzieci do godnego przyjęcia komunii w domach i zarezerwowanie czasu tydzień przed komunią na przygotowanie bezpośrednie w parafii.

6. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne 100 zł, 150 zł i 200 zł oraz złożoną ofiarę 50 zł.

7. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać do 32 osób, a w kaplicy do 28 osób. Przy wyjściu można złożyć ofiary na kościół. Możemy też w odstępach 2 metrowych uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym. Zarówno na placu jak i w kościele obowiązuje zakrywanie twarzy.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważanie o tradycji nabożeństw majowych.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisława Langiewicza z Radwankowa Szlacheckiego. Prośmy w Jego intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.