XXII Niedziela - 01.09.2013r. PDF Drukuj
piątek, 06 września 2013 13:18

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 8.00 oraz w kolejne dwie niedziele września zapraszamy na katechezy chrzcielne rodziców dzieci, które w najbliższych miesiącach będą chrzcili swe dzieci. Zapraszamy również rodziców chrzestnych na te katechezy. Katechezy są obowiązkowe.

2. Po Mszy Św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna i po niej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

3. W rozpoczynającym się tygodniu każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie nowenna do Ducha Św. przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

4. Chrzest dzieci w tym miesiącu odbędzie się 15 września o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci do chrztu.

5. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Msza Św. na którą zapraszamy dzieci, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców:

· w kaplicy o godz. 8.00

· w kościele parafialnym  o godz. 9.00

Gimnazjum rozpocznie rok szkolny Mszą Św. o godz. 830 w Sobieniach Jeziorach. Obowiązuje strój galowy. I-y kurs autokaru: 745 – Dziecinów, 750- Sobienie Biskupie: II-gi kurs: 810 – Warszówka, 815 – Warszawice.
Powrót bezpośrednio po spotkaniu z wychowawcami klas.

6. W poniedziałek 2 września o godz. 13.30 będzie egzamin kandydatów do bierzmowania.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota miesiąca.

8. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W Sobiekursku nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Modlitwy ofiarujemy także w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół.

9. W Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza Św.:

· w kościele parafialnym o godz. 18.00; spowiedź od godz. 17.30

· w kaplicy o godz. 17.00 ; spowiedź od godz. 16.30

Po Mszy Św. sprawowanej w kościele adoracja Najświętszego Sakramentui Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pragniemy poprzez modlitwę wynagradzać Bogu za wszystkie grzechy, ale także prosić nieustannie o Jego pomoc – dla nas, naszych rodzin.

10. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11. Również w sobotę od godz. 10.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków.

12. W następną niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom  klasy I-ej uczących się w Warszawicach
i o godz. 10.00 dzieciom uczącym się w Sobiekursku.

13. W sobotę 21 września 2013r. wyruszy już po raz piąty jednodniowa Piesza Pielgrzymka do Góry Kalwarii - do grobu bł. Stanisława Papczyńskiego .

Do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy dorosłych i młodzież.Podobnie jak rok temu przy zapisie podajemy swój PESEL do ubezpieczenia oraz wpisowe 10zł. na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki; zabezpieczenie medyczne, przemarszu oraz na przewidziany ciepły posiłek po dojściu do celu.

Wymarsz 21 września br. (sobota) o godz. 7.30 z kościoła w Goźlinie (Mariańskie Porzecze).

Przewidywany czas dojścia do  Góry Kalwarii na godz. 16.00.

Powrót we własnym zakresie lub autokarem. Zapisy na autokar będą odbywać się przy zapisie na pielgrzymkę. Koszt przyjazdu – 5zł.

14. Informujemy, iż wizytacja kanoniczna parafii odbędzie się w dniu 9 września. Wizytację przeprowadzi ks. biskup Ordynariusz Zbigniew Kiernikowski. Program wizytacji podamy w przyszłą niedzielę.

15. Informujemy także, iż prace przy remoncie kościoła rozpoczną się 10 września.

16. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Stanisława Kompa z Całowania i śp. Barbara Gołąb z Sobiekurska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….