Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej 5 kwietnia 2020r PDF Drukuj
sobota, 04 kwietnia 2020 19:58

Niedziela Palmowa − 05.04.2020r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień.

2. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się celebracja Triduum Paschalnego.

3. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Zachęcamy do adoracji Krzyża w domach rodzinnych.

4. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Obrzęd ten, w tym roku, będą sprawować w domach ojciec albo matka, lub przedstawiciel rodziny przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego. Tekst modlitwy znajdziemy w biuletynie lub na stronie internetowej.

W Wielką Sobotę sprawowanie Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

5. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna za Parafian i Gości o godz. 6.00, poprzedzona procesją. Kolejne Msze św. o 10.00 w kaplicy i 11.30.

6. Korzystajmy ze spowiedzi wielkanocnej codziennie o 17.00 lub po zakończeniu Mszy św. W piątek ostatni dzień spowiedzi. Codziennie od 9.00 do ostatniej Mszy św. jest otwarty kościół. Zapraszamy na indywidualną modlitwę.

7. Ze względu na obowiązujące przepisy w liturgii może uczestniczyć 5 osób, które zamówiły intencję Mszy św. Prosimy pozostać w domach łącząc się w modlitwie i uczestnicząc w świętowaniu Paschy. Transmisje codziennej Mszy św. i Triduum Paschalnego można obejrzeć na facebooku profil Parafia Warszawice. W Niedzielę Palmową transmisja o 11.30 a w Wielkanoc o 6.00.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół przelane na konto parafialne w kwocie 250 zł, 100 zł, 100 zł, 100 zł i 200 zł. Dziękujemy także za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego 200 zł oraz z kaplicy 270 zł.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz obrzęd błogosławieństwa pokarmów. Biuletyn dostępny będzie w sklepach spożywczych na terenie naszej parafii. Możemy tam nabyć także baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Mariannę Walicką z Piotrowic. Prośmy w jej intencji, za zmarłych na skutek epidemii oraz zmarłych parafian i z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.