V niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r PDF Drukuj
sobota, 28 marca 2020 18:55

 

V niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.)

 

1. Trwajmy na modlitwie osobistej prosząc o ustanie epidemii. Rozważajmy w domach Drogę krzyżową i śpiewajmy Gorzkie żale, odmawiajmy różaniec (zachęcamy do łączności duchowej z kapłanami o 20.30) i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji telewizyjnej lub radiowej Mszy św. Transmisja Mszy św. z naszej świątyni codziennie o 18.00 i w niedziele o 11.30 na Facebooku profil Parafia Warszawice. Korzystajmy z radiowych lub internetowych rekolekcji i nabożeństw wielkopostnych. Droga krzyżowa w piątek o 18.30 a gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o 11.30 na Facebooku profil Parafia Warszawice. Przygotujmy się do świąt wielkanocnych przez spowiedź. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, by nie tworzyły się przed świętami kolejki do spowiedzi. Codziennie spowiedź od 17.00 oraz po zakończeniu Mszy św. Zapraszamy na osobistą modlitwę do świątyni. Kościół otwarty codziennie od 9.00 do zakończenia Mszy św.

 

2. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę, dlatego bardzo prosimy, aby Msze św. były sprawowane jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją danej Mszy św. (maksymalnie 5 osób).

 

3. Kto potrzebuje pomocy prosimy kontaktować się z Parafialnym Zespołem Caritas. Pomocą służą także druhowie z OSP Dziecinów oraz OSP Łukówiec. Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc. Kontakt na Facebooku profil Parafia Warszawice lub zadzwonić do księży.

 

4. W tym tygodniu:

 

- I piątek - o 17.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź. O 18.00 nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

- I sobota – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne

 

- I niedziela - po Mszy o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu

 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa.

 

6. Bóg zapłać za ofiarę na kościół przelaną na konto parafialne 300 zł.

 

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozporządzenie Biskupa Siedleckiego na czas trwającej epidemii koronawirusa oraz obchodów Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Biuletyn dostępny będzie w sklepach spożywczych na terenie naszej parafii.