II niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 07 marca 2020 21:52

1. Wszystkim kobietom w dniu ich święta składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg błogosławi i obdarza wszelkim i dobrem, a Maryja, najdoskonalsza Kobieta niech ma w swej opiece i wyprasza potrzebne łaski u Boga.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w rozważaniu męki Pańskiej. Droga krzyżowa jest odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 18.00, a w kaplicy o 16.30. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

4. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misyjne dzieło Ad Gentes.

5. W piątek rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi ks. Jarosław Ruciński. W piątek Msze św. o 10.30 w kaplicy i 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką ogólną. Gorzkie żale w piątek i sobotę o 11.45, droga krzyżowa w piątek o 16.30 w kaplicy i 18.00 w kościele. W sobotę o 10.30 Msza św. z nauką dla chorych i sakrament namaszczenia chorych, o 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką dla wszystkich. W piątek i sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30. W niedzielę porządek nabożeństw bez zmian. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św., w niedzielę spowiedzi nie będzie. Chorych odwiedzimy w poniedziałek - 16 marca. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii.

6. W niedzielę 15 marca po Mszach Świętych Członkowie Zespołu Caritas będą rozprowadzać „Chlebek miłosierdzia”. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie naszego małego parafianina, Wojtusia Połosaka, który wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej. Szczegółowe informacje o pomocy dla Wojtusia w biuletynie.

7. 14 marca w Gończycach odbędzie się Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 7.45 z Łukówca i przejazd przez pozostałe miejscowości.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program rekolekcji

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Andrzeja Walkiewicza z Dziecinowa. Pomódlmy się w jego intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.