VII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 22 lutego 2020 22:57

1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy nie tylko w tym roku, ale także w dalszej przyszłości planują założenie rodziny.

2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o 11.30 odbędzie się przyjęcie sióstr z Całowania do Koła Żywego Różańca.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy postanowienia abstynenckie i modlitwę w intencji trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest księga abstynencka. Zachęcamy do złożenia zobowiązań abstynenckich w intencji osobistej lub bliskich osób, które mają problem alkoholowy.

4. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze św. w środę popielcową w kościele o 9.00 i 18.00, w kaplicy o 16.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości spożywanych posiłków.

5. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rozważaniu męki Pańskiej. Droga krzyżowa będzie odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 18.00, a w kaplicy o godzinie 16.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. O 13.30 w Dziecinowie przy remizie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

7. Za tydzień po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Zespół Wokalny z Sobiekurska. Zachęcamy do osobistego spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, by zawierzać sprawy Kościoła i nasze osobiste intencje.

8. 14 marca w Gończycach odbędzie się Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy o godz. 7.45 z Łukówca i przejazd przez pozostałe miejscowości. Zapisy u zelatorek i w zakrystii.

9. 7 czerwca odbędzie się beatyfikacja Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizowany jest wyjazd do Warszawy. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Prosimy również o zapisywanie się osób, które planują wyjazd indywidualny – w celu otrzymania kart wstępu na Plac Piłsudskiego.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o przygotowaniu do Wielkiego Postu.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Lewandowski i Katarzyna Lewandowska z d. Połosak, cywilnie związani z naszej parafii. Zapowiedź I.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Salomeę Okrasa z Całowania i Kazimierza Bąk z Dziecinowa. Pomódlmy się w ich intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.