IV niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 21 grudnia 2019 19:59

1. Dziś po Mszy św. o 17.00 spotkanie z Radą Parafialną.

2. Teatr Ikra zaprasza dziś o 18.00 do świetlicy wiejskiej w Łukówcu na sztukę „Królowa śniegu”. Wstęp wolny.

3. We wtorek wigilia. Zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Przeżyjmy ten wieczór w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa, wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Z modlitwą i śpiewem kolęd oczekujmy na Zbawiciela.

4. W środę Boże Narodzenie, które rozpoczniemy o północy uroczystą pasterką. W kaplicy pasterka o 22.00, a w kościele o północy. W Boże Narodzenie Msze św. poza pasterką w kościele o 8.00 i 11.30 oraz w kaplicy o 10.00.

5. W czwartek Święto św. Szczepana. Msze św. w kościele o 8.00 i 11.30, a w kaplicy o 10.00. W czasie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa. Taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.

6. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, której celem jest błogosławieństwo naszych rodzin i poznanie życia religijnego parafian. Przygotujmy: stół nakryty białym obrusem, zapalone świece, krzyż, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy i indeksy. Ofiary złożone w czasie wizyty duszpasterskiej przeznaczymy na renowację bocznego ołtarza. Renowacja już się rozpoczęła. Koszt renowacji 62 000 zł. W tym tygodniu planujemy odwiedzić:

Dziecinów (nad jeziorem)

ks. Michał

Dziecinów ((nad Wisłą)

ks. Krzysztof

Dziecinów (od p. Żurawskich)

ks. Michał

Dziecinów (od p. Bąbików)

ks. Krzysztof

7. Za tydzień Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w niedzielę.

8. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie wigilii dla podopiecznych.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, plan wizyty duszpasterskiej.

10. W zakrystii możemy jeszcze nabyć opłatek.