Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - II Niedziela Adwentu PDF Drukuj
sobota, 07 grudnia 2019 21:16

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - II niedziela adwentu - 8.12.2018 r.

1. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

2. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Jutro od godziny 8.00 odwiedzimy chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, by w stanie łaski uświęcającej mogli przeżywać zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

4. Za tydzień o 17.00 Eucharystia i wigilia dla Caritas i wszystkich podopiecznych oraz wolontariuszy. Zapraszamy tych, którzy pomagają i potrzebującym pomocy materialnej i duchowej.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za tak liczne i obfite włączenie się w akcję Torba Miłosierdzia wszystkim parafianom dobrej woli. Dziękujemy przedszkolakom, uczniom i nauczycielom ze szkoły w Warszawicach za włączenie się w tę akcję pomocy potrzebującym.

6. Jutro imieniny obchodzi p. kościelny. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o 18.00.

7. W niedzielę 15 grudnia Parafialny Zespół Caritas organizuje Wigilię dla swoich podopiecznych oraz samotnych, starszych i potrzebujących. Wigilia rozpocznie się Mszą Świętą w Kaplicy o godz. 15.30, następnie w świetlicy wiejskiej w Piotrowicach odbędzie się wieczerza.. Zapraszamy serdecznie.

8. W niedzielę 15 grudnia druhowie z OSP Łukówiec oraz Piskorki i Piskorze będą rozprowadzać po Mszach Świętych o 10.oo i 15.30 Kalendarz na rok 2020. Koszt kalendarza wynosi 35 zł. Dochód zostanie przeznaczony na liczne działalności organizowane przez straż w Łukówcu.

9. Bóg zapłać p. Witowi Cicheckiemu i Zbigniewowi Bronisz za prace przy wyrównaniu placu parafialnego.

10. Prosimy o przygotowanie dekoracji świątecznej w kaplicy parafian z Sobiekurska.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o Niepokalanym Poczęciu..

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Jadwigę Jobda z Sobień Biskupich. Prośmy w jej intencji oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.