I Niedziela Adwentu PDF Drukuj
sobota, 30 listopada 2019 21:15

I niedziela adwentu - 1.12.2019 r.

1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Marcinowi Prudaczukowi za przeprowadzenie rekolekcji, kapłanom za posługę w konfesjonale, służbie kościelnej i liturgicznej oraz wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu rekolekcji. Bóg zapłać za przygotowanie posiłków dla kapłanów i za dary na stół rekolekcyjny. Dziękujemy szkole z Sobiekurska i Warszawic za zorganizowany udział w rekolekcjach..

2. Dziś rozpoczynamy Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

3. Przy wyjściu z kościoła możemy dziś nabyć u wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas świece w cenie 7, 13 lub 20 zł w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Dziś po Mszy św. o 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

5. Dziś zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Pan organista odwiedzi z opłatkami od godziny 9.00: 3 12 Warszawice od Dziecinowa, 4.12 Radwanków od Dziecinowa, 5.12 Sobienie Biskupie od Kozaków, 10.12 Warszówka od Całowania, 11.12 Dziecinów od Kosumiec, 12.12 Dziecinów od Piotrowic.

Pan kościelny od godziny 8.00: 2 i 3.12 Łukówiec od Brzezinki, 4 i 5.12 Całowanie od Warszówki, 6 i 7 12 Piotrowice od Dziecinowa, 10.12 Sobiekursk.

6. W tym tygodniu

- I piątek miesiąca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O 18.00 nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne.

7. W sobotę o 10.00 próba scholi dziecięcej, a w najbliższą niedzielę o 10.00 oprawa muzyczna Mszy św. w Sobiekursku.

8. Za tydzień ofiary na tace przeznaczymy na ogrzewanie.

9. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas „Torba Miłosierdzia”. Prosimy o zwrot torby z produktami do przyszłej niedzieli.

10. Bóg zapłać p. Andrzejowi Moszpańskiemu za transport ziemi na wyrównanie placu parafialnego.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

12. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, artykuł o roratach.