Akcje Caritas PDF Drukuj
wtorek, 26 listopada 2019 20:17

Celem Parafialnego Zespołu Caritas w Warszawicach jest działalność charytatywna

i humanitarna dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka,

wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości i mająca na uwadze godność

każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość,

rasę i przekonania.

 

Parafialny Zespół Caritas pracuje w oparciu o Statut PZC (dostępny na stronie internetowej Parafii Warszawice) pod przewodnictwem ks. Proboszcza Krzysztofa Wałka dzieła miłosierdzia w parafii prowadzi w sposób planowy i systematyczny.

Członkowie PZC bezinteresownie poświęcają swój czas innym i niosą pomoc potrzebującym. Są też osoby, które nie mają możliwości, by ofiarować swój czas, ale wspierają działania PZC poprzez wsparcie materialne i finansowe.

Aktualne i najbliższe akcje PZC:

1. Trwa zbiórka środków pieniężnych na remont łazienki w celu dostosowania jej do potrzeb niepełnosprawnego chłopca, Jakuba, mieszańca naszej parafii. Wykonawca prac już rozpoczął remont, więc potrzebna jest pełna mobilizacja!

Więcej o zbiórce:

https://www.siepomaga.pl/kuba-wegielek

2     Trwa zbiórka darów w ramach akcji „Torba Miłosierdzia”

Torba Miłosierdzia” można pobrać ze stolików z prasą w Kościele i Kaplicy. W torbach znajduje się szczegółowa informacja zawierająca przykładową listę potrzebnych artykułów. Torby Miłosierdzia należy dostarczyć do zakrystii w Kościele i Kaplicy najpóźniej do 8 grudnia. Zebrane podczas akcji dary zostanę przekazane osobom potrzebującym podczas Parafialnej Wigilii Caritas, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Piotrowicach. Wsparcie osobom potrzebującym można przekazać również w formie pieniężnej do szklanych puszek Caritas lub wpłacając dowolną kwotę na konto PZC nr 79 1240 2728 1111 0010 8629 1315.

3. Od niedzieli wolontariusze PZC będą rozprowadzać po Mszach Świętych w kościele i kaplicy świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, dzięki której Polacy mogą w prosty sposób pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej 26. edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.


Kontakt z PZC Warszawicach:

Ks. Krzysztof Wałek – tel. 606432545

Prezes PZC – tel. 604 581 580

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.