XXI Niedziela 25.08.2012r. PDF Drukuj
sobota, 24 sierpnia 2013 21:29

1.    Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się dożynki gminne. Zapraszamy na tę uroczystość parafian, a szczególnie mieszkańców Całowania.

2.    W poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy parafian na Mszę św. odpustową i procesję eucharystyczną w kaplicy w Sobiekursku o godz. 18.00.

3.   Kończą się już wakacje i czas urlopów. Za ten czas, niezależnie od tego, jakie nastroje nam towarzyszą, okażmy Bogu wdzięczność i prośmy o błogosławieństwo na czas podejmowania pracy i nauki.
Dzieci i młodzież 2 września wracają do szkół. Niech ten nowy rok szkolny rozpoczną z Bogiem. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym tygodniu przed każdą Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 . Pamiętajmy też w modlitwie o tych, którzy przekroczą szkolne progi po raz pierwszy. Niech to pierwsze spotkanie ze szkołą będzie dla dzieci radosnym przeżyciem. Niech wszystkim dzieciom i młodzieży idącym do szkoły towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

4.    W następną niedzielę 1 września przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspominamy w tym dniu poległych na wojennych frontach, obozach koncentracyjnych, na ulicach miast i wsi, naszych bliskich i krewnych. Modlimy się za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny prosząc dobrego Boga, by chronił nasz naród od wojny, terroru i nienawiści, a także by na całym świecie nastał pokój.

5.    Za tydzień w Pierwszą Niedzielę Miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do udziału w tej procesji.

6.    Po procesji w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych miesiącach będą uczestniczyć w chrzcie dziecka. Katechezy są obowiązkowe.

8.    W sobotę 31 września  na godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

9.    W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Msza Św. na którą zapraszamy dzieci, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców:
•    w kaplicy o godz. 8.00
•    w kościele parafialnym  o godz. 9.00

10.   Przypominamy, iż wszystkie ogłoszenia parafialne oraz intencje mszy świętych na każdy tydzień zamieszczane są na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z nowościami na stronie: katalogiem Proboszczów naszej parafii począwszy od roku 1415 oraz artykułem „Ruch pielgrzymkowy w Parafii Radwankowsko-Warszawickiej”, przygotowanymi przez dr Mariusza Rombla.