XXXIII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 16 listopada 2019 22:00

XXXIII niedziela zwykła (17.11.2019 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe w piątek o 15.00 do kaplicy i w sobotę o 17.00 do kościoła.

2. Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie zaprasza dziś o godz. 13.30 do    Świetlicy Wiejskiej w Dziecinowie na Koncert Laureatów Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

3. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy o 18.00 na Eucharystię nasze schole parafialne, zespół wokalny, chór i kantorów., by Bogu za przyczyną św. Cecylii polecać wszystkich wielbiących Boga śpiewem i muzyką.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto KSM-u. Nasza młodzież KSM z Zespołem Wokalnym z Sobiekurska zaprasza w tym dniu po Mszy św. o 17.00 na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Parafialny Zespół Caritas zachęca do udziału w zbiórce na generalny remont łazienki i dostosowanie jej do potrzeb niepełnosprawnego Jakuba, mieszkańca Parafii Warszawice, chorego na mózgowe porażenie dziecięce, którego wychowuje samotna matka.

6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna od dziś akcję „Świąteczna Paczka”, w ramach której przeprowadza zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji. Można pobrać ze stolików Torbę Miłosierdzia”, gdzie znajduje się szczegółowa informacja zawierająca listę potrzebnych artykułów. Torby Miłosierdzia należy dostarczyć do zakrystii w Kościele i Kaplicy najpóźniej do 8 grudnia. Wsparcie osobom potrzebującym można przekazać również w formie pieniężnej do szklanych puszek Caritas lub wpłacając dowolną kwotę na konto PZC.

7. 24 listopada organizowany jest wyjazd do Warszawy do kina Wisła na film „Nieplanowane”. Wyjazd o 14.00 z Łukówca przez poszczególne miejscowości. Cena biletu 17 zł plus koszty przejazdu. Zgłoszenia: p. Krysia 602669299, p. Zosia 503952940, p. Asia 504540872

8. 30 listopada na Jasnej Górze odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla rodzina Nazaretańskich. Wyjazd autokarem z CPN Piotrowice o godzinie 6.00. Zgłoszenia u p. Teresy Bąbik do 19 listopada.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w świętowanie 100 lecia niepodległości. Bóg zapłać Zespołowi Piskorze, chórowi parafialnemu, uczniom ze szkoły z Warszawic i Sobiekurska, opiekunom oraz p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie koncertu patriotycznego.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie, oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i informacje o akcjach Caritas.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Krzysztofa Kasprzaka z Warszówki. Módlmy się w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin, polecanych w wypominkach i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.