XXII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 31 sierpnia 2019 19:55

XXII niedziela zwykła (01.09.2019 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

2. Dzisiaj o 13.00 Mszą św. rozpoczną się Powiatowo - Gminne Dożynki w Piotrowicach. W programie dożynek ceremoniał dożynkowy, występy zespołów, konkursy, kabaret i zabawy.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców na Mszę św. w kaplicy o 11.00 i w kościele o 9.00. Po Mszy św. uroczysta inauguracja roku w szkołach. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze spowiedzi, by z Bogiem rozpocząć nowy rok. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.

4. W tym tygodniu:

- I piątek Miesiąca. Od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, a o 18.00 nabożeństwo wotywne i Eucharystia za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca- o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne

5. W sobotę o 11.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zostać ministrantami. O godzinie 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. 8 września zapraszamy wszystkich na Dożynki parafialne. O 11.30 procesja z wieńcami i koszami dożynkowymi od dzwonnicy na scenę przy placu parafialnym, gdzie będzie sprawowana Msza św. Po Mszy św. ceremoniał dożynkowy, konkurs sołectw, występy zespołów Piskorze, Sołtysi i VaBank, kabaret Słoneczne Pomarańcze, konkurs na fikuśne warzywo, wystawa sprzętu rolniczego, stoiska sołeckie z poczęstunkiem, dmuchawce, loteria fantowa (prosimy o artykuły na loterię fantową) i wiele atrakcji dla wszystkich. Przy stoiskach będzie zbierana dobrowolna kwesta do puszek przeznaczona na dach przy scenie..

6. W przyszłą niedzielę z racji Święta Narodzenia NMP błogosławieństwo ziarna siewnego na każdej Mszy św.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy porządkowaniu placu parafialnego.

8. Bóg zapłać za indywidualną ofiarę na renowację ołtarza w kwocie 100 zł.

9. 14 września organizowany jest wyjazd na spotkanie ewangelizacyjne "Polska pod Krzyżem do Włocławka. Zapisy w zakrystii.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o II wojnie światowej.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Robert Jakub Dziadosz, kawaler z naszej parafii i Martyna Kasprzak, panna z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Paweł Biczyk, kawaler z naszej parafii i Monika Jarmużewska, panna z parafii św. Marcina w Boleszynie. Zapowiedź II.

- Sebastian Michał Kozłowski z parafii M.B. Ostrobramskiej w Otwocku z Moniką Pauliną Kozłowską z naszej parafii, związani cywilnie. Zapowiedź II.

- Mateusz Maśniak, kawaler z Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Aleksandra Kobza, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisława Kowalczyk z Dziecinowa. Prośmy w jego intencji oraz naszych bliskich zmarłych i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.