Uroczystość Trójcy św. PDF Drukuj
poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:52

OGŁOSZENIA

Uroczystość Trójcy św. -XI niedziela zwykła (16.06.2019 r.)

1. Dziś o 10.00 Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Andrzej Karwowski. Msze św. dzisiaj o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

2. We wtorek o 16.00 próba przed rocznicą pierwszej Komunii św.

3. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież nauczycieli, pracowników szkół do kaplicy na Mszę św. o 8.00 dla szkoły w Sobiekursku i do kościoła o 9.00 dla szkoły w Warszawicach. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Ponadto Msze św. o 7.00 w kaplicy i 8.30 w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Warszawic, Sobień Biskupich, Dziecinowa i Radwankowa. Przygotujmy procesję. Dzieci klas IV będą przeżywały w tym dniu rocznicę I Komunii św. Zapraszamy dzieci klas III i IV oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Zapraszamy wszystkich strażaków w strojach galowych do procesji i zabezpieczenia porządku.

5. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 12.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła.

6. Za tydzień Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na odpust parafialny ku czci naszego patrona. Suma odpustowa o 12.00, a będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi dziekan naszego dekanatu ks. kan. Krzysztof Samsel. Msze św. w dniu odpustu o 8.00, 10.00 w kaplicy, suma odpustowa o 12.00 i wieczorna Msza św. o 17.00. Przygotujmy procesję eucharystyczną. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych.

7. W przyszłym tygodniu próba scholii dziecięcej w niedzielę o 11.30. W sobotę próby nie będzie.

8. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Chlebek Miłosierdzia.

9. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na renowację ołtarza w kwocie 500 zł.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o kościelnym stroju.