XIX Niedziela Zwykła 02.08.2013r. PDF Drukuj
niedziela, 11 sierpnia 2013 10:32

1. Zapowiedzi:
•   Ernest Przemysław Gawinek, kawaler z Piotrowic parafii tutejszej i Magdalena Adamczyk, panna z parafii św. Wita w Karczewie – zapowiedź druga
•   Paweł Adamiec, kawaler z Karczewa, parafia Ługi i Monika Herubin, panna z Całowania parafii tutejszej – zapowiedź druga
•   Bartłomiej Koc, kawaler z Dąbrówki, par. Stara Wieś i Paulina Zawadka, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza

2.   We wtorek, 13 sierpnia, po mszy o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Różaniec ofiarujemy w intencji pielgrzymów. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na tę modlitwę.

3.   W środę, 14 sierpnia, obchodzimy dzień modlitewnej pamięci za poległych w obozach zagłady, w więzieniach i łagrach.

4.   W czwartek, 15 sierpnia, obchodzimy doroczną uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Porządek mszy św. taki, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej mszy odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu wypada odpust w Goźlinie.

5.   W następną niedzielę, 18 sierpnia, odbędzie się podczas mszy św. o godz. 11.30 chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi oraz spisywanie aktów chrztu w sobotę, po mszy o godz. 18.00. Przed i w czasie mszy św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6.   Dziękujemy mieszkańcom Piotrowic i innym rodzinom z parafii za gościnne przyjęcie pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej.

7.   W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Wiesław Galas z Łukówca. Wieczny odpoczynek…