Parafialny Dzień Dziecka PDF Drukuj
czwartek, 06 czerwca 2019 21:37

2 czerwca 2019 r. o godzinie 14.00 rozpoczął się Parafialny Dzień Dziecka.

Początek nie zapowiadał się ciekawie, bo zamiast dzieci na festyn przyszły chmury, które nie zachęcały do spędzania wolnego czasu pod chmurką. Zgromadzone dzieci wsiadły w pociąg, by zaprosić ze wszystkich miejscowości naszej parafii młodych gości na wspólną zabawę. Kilka razy pociąg musiał zatrzymywać się na stacjach, bo deszcz nie pozwolił wyruszyć w podróż, ale na szczęście chmurki sobie poszły, przyszło słońce, a wraz z nim dzieci razem ze swoimi rodzicami, by wspólnie świętować Dzień Dziecka. W tym świętowaniu pomagali animatorzy: klaun Iza i Karolina, które zapraszały dzieci do zabaw i konkursów oraz piosenek. Z klaunami dzieci pozowały też do zdjęć w fotobudce. Ponieważ była to Uroczystość Wniebowstąpienia dzieci w konkursie przygotowanym przez ks. proboszcza wędrowały do nieba i mimo wielu przeszkód udało się osiągnąć cel. Animatorzy z KSM-u także zachęcali dzieci do wspólnych zabaw i tańców. Animator Daniel serwował wszystkim chętnym popcorn, a dzielni strażacy z Dziecinowa zapraszali na grilla. Wielką popularnością cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i zamek. Dla chłopaków najważniejszy był mecz piłki nożnej, w który zmierzyła się drużyna ze szkoły w Sobiekursku ze szkołą w Warszawicach. Sobiekursk pokonał Warszawice 7-5.

Wszyscy uczestnicy zabaw i gier otrzymali nagrody za udział w konkursach.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i prowadzeniu festynu; ks. Michałowi, wszystkim animatorom, strażakom z Dziecinowa i rodzicom za pomoc. Bóg zapłać naszym sponsorom: p. Zawadzkim z Całowania i Radzie Rodziców z Sobiekurska za słodkie babeczki i produkty na grilla.