Uroczystość I Komunii PDF Drukuj
wtorek, 28 maja 2019 20:26

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

19 maja 2019 r. o godz. 10.00 rozpoczęła się w kościele parafialnym

w Warszawicach Uroczystość I Komunii św.

Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości pod kierunkiem ks. Michała, p. katechetki, a przede wszystkim rodziców. W przeddzień pierwszej komunii dzieci wraz ze swoimi rodzinami odbyły sakrament pokuty, by w niedzielę do czystych serc zaprosić Jezusa. W tym roku do pierwszej komunii przystąpiło 31 dzieci. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Wałek, który też wygłosił słowo Boże. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, a także przygotowały wraz ze swoimi rodzicami oprawę liturgii. Swą radość z przyjęcia do swych serc Jezusa po skończonej uroczystości dzieci przeżywały wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi. Przedłużeniem tej radości i dziękczynienia był biały tydzień. W czwartek dzieci odbyły także pielgrzymkę do Niepokalanowa, zawierzając swoje życie Maryi Niepokalanej. W ostatnim dniu białego tygodnia (w sobotę) po Eucharystii dzieci zagrały mecz piłki nożnej z rodzicami oraz świętowały przy ognisku.

Niech Jezus, króluje w sercach młodych parafian i bezpiecznie prowadzi przez życiowe drogi darząc swym błogosławieństwem.