II niedziela wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj
sobota, 27 kwietnia 2019 20:11

OGŁOSZENIA

II niedziela wielkanocna (28.04.2019 r.)

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Parafialny Zespół Caritas, podopiecznych i wszystkich darczyńców na Mszę św. o 11.30. Będziemy modlić się w intencji członków Parafialnego Zespołu Caritas w Warszawicach i  ich podopiecznych oraz w intencji wszystkich, którzy wspierali akcje Zespołu w ciągu jego pięcioletniej działalności. Wszystkim wolontariuszom PZC składamy w dniu ich święta najlepsze życzenia, by ta piękna służba drugiemu człowiekowi dawała dużo radości a Chrystus Zmartwychwstały niech napełnia Wasze serca miłością i Wam błogosławi. Caritas zaprasza na słodki poczęstunek przy skarbonce.

2. Dzisiaj o 16.30 w świetlicy w Dziecinowie odbędzie się koncert piosenki Anny German. Szczegóły na ogłoszeniach i stronie internetowej.

3. W poniedziałek o 16.30 próba przed I Komunią.

4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. o 18.00, w niedziele i święta po Mszy św. o 11.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

5. 2 maja Święto flagi państwowej, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

7. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach oraz nabożeństwo wotywne.

- I soboty miesiąca - po mszy o 18.00 nabożeństwo wotywne z racji.

- I niedziela miesiąca - zapraszamy po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się w czasie adoracji w intencji rodzin, a w szczególności małżeństw pragnących potomstwa

8. W sobotę o 18.45 Msza św. w intencji strażaków z racji wspomnienia ich patrona, św. Floriana. Zapraszamy wszystkich druhów i druhny oraz PZC na eucharystię, po której będzie wspólna agapa przy ognisku.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo błogosławieństwa pól:

5 maja: - jeden ksiądz: 13.30 -Piotrowice, 14.30 – Dziecinów, 15.30 – Radwanków

- drugi ksiądz: 14.30 Sobiekursk

12 maja: - jeden ksiądz: 13.30 -Warszówka, 14.30 – Całowanie, 15.30 – Łukówiec

- drugi ksiądz: 14.00 Sobienie Biskupie i po Mszy św. o 17.00 Warszawice. Prosimy o pojazdy po księży.

10. 5 i 12 maja zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentu chrztu św. Kto chce ochrzcić dziecko lub być chrzestnym ma obowiązek uczestnictwa w tych katechezach.

11. Rozpoczęły się prace remontowe związane z renowacją głównego ołtarza. Przepraszamy za utrudnienia.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i o jubileuszu PZC. W zakrystii do nabycia „Promyczek dobra” – poświęcony strażakom

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Tomasz Piętka, kawaler z Parafii św. Trójcy w Kołbieli i Patrycja Jobda, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Grzegorz Krydowski i Marta Walkiewicz oboje stanu wolnego z naszej parafii. Zapowiedż I.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Wacława Osieja z Ząbek, Genowefę Winiarek z Piotrowic, Feliksę Zofię Spała z Całowania i Mariannę Zych z Warszawy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.