Wielkanoc PDF Drukuj
sobota, 20 kwietnia 2019 16:57

OGŁOSZENIA

Wielkanoc (21.04.2019 r.)

1. Msze św. w Wielkanoc: o godz. 6.00, 10.00 w kaplicy i 11.30, a w drugi dzień świąt Msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do tego święta nowenną do Bożego Miłosierdzia odprawianą codziennie po Mszy św. o 18.00. Ofiary złożone na tacę za tydzień są przeznaczone na dzieła charytatywne naszej diecezji. Zapraszamy Parafialny Zespół Caritas, podopiecznych i wszystkich darczyńców na Mszę św. o 11.30. Będziemy modlić się w intencji członków Parafialnego Zespołu Caritas w Warszawicach i  ich podopiecznych oraz w intencji wszystkich, którzy wspierali akcje Zespołu w ciągu jego pięcioletniej działalności.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia świąt paschalnych:

- ks. Michałowi, służbie kościelnej, chórowi, młodzieży KSM, ministrantom, lektorom, psałterzystom, Zespołowi wokalnemu z Sobiekurska i wszystkim zaangażowanym w liturgię za przygotowanie Triduum Paschalnego

- ks. Michałowi, Urszuli Gawin, Andrzejowi Moszpańskiemu, Renacie i Pawłowi Burkowskim, Kamilii i Mirosławowi Łysiak, Danielowi Gajownikowi, Witoldowi Jabłońskiemu, młodzieży KSM za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego,

- strażakom z Dziecinowa i Łukówca za adorację przy grobie i udział w procesji. Zapraszamy wszystkich strażaków po rezurekcji na spotkanie świąteczne.

- wszystkim parafianom za troskę o krzyże i kapliczki przydrożne oraz za dary otrzymane przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych

- Tomaszowi Lewandowskiemu za naprawę organów w kaplicy

3. W środę i czwartek o 16.30 próba przed I Komunią.

4. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i wielkanocne rozważania.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Winnicki, kawaler z naszej parafii i Joanna Gołąb, panna z parafii św. Józefa w Otwocku. Zapowiedź III.

- Tomasz Piętka, kawaler z Parafii św. Trójcy w Kołbieli i Patrycja Jobda, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy wielkanocne życzenia. Życzymy, by Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wspomagał swoją łaską. Niech umiera w Was zło zmierzające do śmierci, a zmartwychwstaje dobro i miłość prowadzące do życia. Żywy i wieczny Bóg, Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel niech czuwa nad Waszym życiem, by zmierzało ku temu, co w górze. Oby wiara i chrześcijańska nadzieja towarzyszyła Wam szczególnie w trudnych i bolesnych chwilach, abyście ufali, że ze śmierci rodzi się życie, po smutku przychodzi radość, a dobro i miłość prowadzi do szczęścia, które nie zna kresu. Niech Chrystus Zmartwychwstały Wszystkim błogosławi.