Niedziela palmowa i konkurs na palmę PDF Drukuj
piątek, 19 kwietnia 2019 14:28

14 kwietnia 2019 r. przeżywaliśmy kolejną niedzielę palmową.

Uroczystą sumę z obrzędem błogosławieństwa palm celebrował

ks. proboszcz Krzysztof Wałek.

Eucharystia rozpoczęła się o 11.30 przy wejściu do kościoła, gdzie zostały poświęcone palmy, po czym odbyła się procesja z palmami wokół kościoła, a następnie sprawowana była Eucharystia, podczas której czytana była męka naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Po Mszy św. odbył się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Bezkonkurencyjna była rodzina Michalczyków i Zapałowskich, bowiem ich palma mierzyła aż 8,35 m. Drugie miejsce zajęła Basia Zapałowska, która uwiła palmę dwa razy większą od siebie, a mierzącą 2,35. Na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Rumak z palmą 1,90. Pozostałe palmy, które zostały przedstawione w konkursie może nie były aż tak wielkie, ale piękne i kolorowe. Wszyscy uczestnicy za mozolną pracę zostali wynagrodzeni. Ks. proboszcz wręczył im drobne pamiątki i zachęcił do rywalizacji za rok.