VIII niedziela zwykła (03.03.2019r) PDF Drukuj
sobota, 02 marca 2019 21:54

1. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie, by wypraszać łaskę wolności od wszelkich złych przyzwyczajeń.

2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy nie tylko w tym roku, ale także w dalszej przyszłości planują założenie rodziny.

3. Dzisiaj rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy postanowienia abstynenckie i modlitwę w intencji trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest księga abstynencka. Zachęcamy do złożenia zobowiązań abstynenckich w intencji osobistej lub bliskich osób, które mają problem alkoholowy.

4. Jutro dzień imienin naszego biskupa Kazimierza. W modlitwie pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji.

5. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze św. w środę popielcową w kościele o 9.00 i 18.00, w kaplicy o 16.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości spożywanych posiłków.

6. W środę zapraszamy dzieci z klas III o 18.00 na Mszę św., w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa.

7. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rozważaniu męki Pańskiej.

Droga krzyżowa będzie odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 17.00, a w kaplicy po Mszy św. o 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 w salce parafialnej spotkanie koła żywego różańca mężczyzn. Zapraszamy wszystkich zgłoszonych a także tych, którzy chcą się modlić na różańcu.

9. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła i kaplicy.

10. 16 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii organizowany jest autokar, który wyruszy o godz. 6.30 z Łukówca i przejedzie przez poszczególne miejscowości, zabierając wszystkich chętnych. Zapisy u zelatorek i w zakrystii. Szczególnie zapraszamy członkinie nowo powstałych Kół z Sobiekurska i Warszawic oraz mężczyzn z powstającego Koła Różańcowego, a także wszystkich, którzy chcą lepiej poznać moc modlitwy różańcowej.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o mocnym postanowieniu poprawy.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Henryka Bukata z Radwankowa Szlacheckiego i Hannę Połosak z Sobień Biskupich. Msza św. w jej intencji z racji 30 dnia będzie sprawowana 27 marca o godz. 18.30. Pomódlmy się w ich intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.