II niedziela zwykła 20.02.2019r PDF Drukuj
sobota, 19 stycznia 2019 20:06

II niedziela zwykła (20.01.2019 r.)

1. Zapraszamy dziś na Mszę św. o 11.30. Po Eucharystii błogosławieństwo dzieci i kolędowanie przy szopce. Zapraszamy wszystkich chętnych do grania oraz śpiewania kolęd i pastorałek.

2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas, przy udziale młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Sobiekursku rozprowadza chlebki miłosierdzia. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację Pani Teresy Gajak, wieloletniej nauczycielki z tej szkoły.

3. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła i kaplicy.

4. 23 stycznia br. w Pratulinie odbędą się uroczystości ku czci błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy. Ks. Biskup zapraszam serdecznie do Pratulińskiego Sanktuarium na Eucharystię o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Po Eucharystii odbędzie się poświęcenie domu pielgrzyma.

5. 26 stycznia w Gończycach odbędzie się rejonowe spotkanie opłatkowe kół Żywego Różańca. Zapisy na wspólny wyjazd u zelatorek w każdej miejscowości, w zakrystii lub u p. Krystyny Rosłonek-tel. 602669299. Wyjazd z Łukówca o 7.30 przez pozostałe miejscowości parafii.

6. OSP Łukówiec zaprasza dzieci z klas 1 – 8 szkół podstawowych do udziału w „Feriach u Piskorzy”, organizowanych w dniach 5,6 i 7 lutego 2019 roku w godzinach 11.00 – 16.00. Zaplanowane są przeróżne atrakcje: Dzień Zabawy, Dzień Sportu i Dzień Relaksu. Udział w Feriach jest bezpłatny a liczba miejsc niestety ograniczona. Więcej informacji na stronie internetowej www.osplukowiec.pl

7. Dziękujemy p. organiście i naszym chórzystom za występ i przygotowanie poczęstunku dla scholii i chórów przybyłych na przegląd kolęd do naszej parafii. Dziękujemy p. sołtysowi z Warszówki za udostępnienie sali i wszystkim parafianom, którzy przybyli, by docenić pracę dekanalnych chórów i scholi.

8. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie diecezjalnego dnia skupienia dla zespołów Caritas w naszej parafii.

9. Gratulujemy p. Dyrektor i uczniom szkoły w Warszawicach za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Jasełek we Wręczycy Wielkiej, I miejsca w Powiatowym Konkursie Jasełek w Otwocku oraz nagrody specjalnej dla Piotra Moczulskiego za rolę Błażeja.

10. Intencje Mszy św. możemy zamawiać z rocznym wyprzedzenie. Możemy więc zamawiać już intencje na styczeń przyszłego roku.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o roli babci i dziadka.