Spotkanie świąteczne PDF Drukuj
wtorek, 08 stycznia 2019 19:31

6 stycznia odbyło się świąteczne spotkanie grup parafialnych.

Gospodarzem tego spotkania byli parafianie z Warszówki.

Spotkanie rozpoczął o godzinie 16.00 ks. proboszcz, Krzysztof Wałek, który powitał wszystkich zebranych, a przybyło na spotkanie ok. 90 osób. Najpierw został odmówiony dziesiątek różańca, po czym został odczytany fragment o Narodzeniu Chrystusa, odśpiewany hymn różańcowy i kolęda. Potem wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Wszyscy zasiedli do stołów, a Zespół Wokalny z Sobiekurska wcielony w Mikołajów śpiewał kolędy. Potem była zmiana, za stołem zasiadł zespół, a kolędnikami byli parafianie, tworzący chóry ze swoich miejscowości. Gospodarze wsparci pomocą przybyłych parafian natrudzili się, by wspaniale przygotować spotkanie, ale warto było dla tak licznie radujących się serc i uśmiechniętych twarzy, przeżywających radość wspólnoty. Spotkanie zakończyło się o 19.30. Gospodarzom i wszystkim, którzy wspierali w przygotowaniach podziękował ks. proboszcz. Podziękował również Zespołowi wokalnemu z Sobiekurska za śpiewy i prowadzenie spotkania.