Jasełka w Sobiekursku PDF Drukuj
wtorek, 08 stycznia 2019 19:02

Boże Narodzenie przypomina o przyjściu na świat Syna Bożego,

Jezusa Chrystusa, który pragnie zbawienia każdego człowieka.

O tym wydarzeniu  przypomnieli uczniowie ze szkoły w Sobiekursku, którzy przybyli do kaplicy w Sobiekursku wraz z p. dyrektor Małgorzatą Kabulską oraz opiekunami , aby przedstawić jasełka. Do obejrzenia jasełek zaprosiła pani dyrektor. Aktorzy przypomnieli, że narodzenie Chrystusa to nie tylko historia. Chrystus rodzi się dziś i chce zamieszkać w ludzkich sercach. W przygotowaniu do świąt i przedświątecznej gonitwie zapominamy, że nade wszystko zatroszczyć się trzeba o miłość, by Bóg przyszedł do nas.

Za wspaniale odegrane role aktorzy otrzymali od licznie zgromadzonej widowni zasłużone brawa. Ks. proboszcz, Krzysztof Wałek podziękował p. dyrektor za przyjęcie zaproszenia, p. Magdzie Przybysz i ks. Michałowi Celejowi, którzy natrudzili się, by przygotować młodzież, a nade wszystko młodym aktorom za oddanie swych talentów na chwałę Bożą i dla dobra ludzi, którzy na nowo mogą odczytać Boże Narodzenie.