II niedziela adwentu 09.12.2018r PDF Drukuj
sobota, 08 grudnia 2018 20:34

II niedziela adwentu - 9.12.2018 r.

1. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

2. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Przy wyjściu z kościoła możemy dziś nabyć u wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas świece w w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych. Msze św. dziś bez zmian, w poniedziałek i wtorek o 10.30 i 17.00 w kaplicy oraz o 12.00 i 18.30 w kościele. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

5. Za tydzień o 17.00 Eucharystia i wigilia dla Caritas i wszystkich podopiecznych oraz wolontariuszy. Zapraszamy tych, którzy pomagają i potrzebującym pomocy materialnej i duchowej.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za tak liczne i obfite włączenie się w akcję Torba Miłosierdzia wszystkim parafianom dobrej woli. Dziękujemy przedszkolakom, uczniom i nauczycielom ze szkoły w Warszawicach za włączenie się w tę akcję pomocy potrzebującym.

7. Za tydzień ofiary na tace przeznaczymy na ogrzewanie.

8. Pan organista odwiedzi z opłatkami 13 grudnia od godziny 9.00 Sobienie Biskupie, 14 grudnia od godziny 8.00 Dziecinów, 15 grudnia od godziny 9.00Warszówkę. Pan kościelny od godziny 8.00 12 i 13 grudnia Sobiekursk.

9. Powstaje kółko różańcowe mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą się modlić na różańcu do zakrystii.

10. Prosimy o przygotowanie dekoracji świątecznej w kaplicy parafian z Całowania.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz program rekolekcji.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Adam Kurek, kawaler z naszej parafii i Karolina Bożena Rostek, panna z Parafii MB Nieustającej Pomocy w Mlądzu. Zapowiedź II.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisława Węgiełek z Warszawy i Kazimierę Kasprzak z Sobień Biskupich. Prośmy w ich intencji oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.