XXXIV niedziela zwykła Uroczystość Chrystusa Króla 25.11.2018 r PDF Drukuj
sobota, 24 listopada 2018 21:12

XXXIV niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (25.11.2018 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny. Nasza młodzież KSM z Zespołem Wokalnym z Sobiekurska zaprasza wszystkich dziś po Mszy św. o 17.00 na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy wszystkich kandydatów.

2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo wotywne o 18.00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach i rekolekcjach adwentowych, które będziemy przeżywać w dniach 9-11 grudnia. Włączmy się w dzieła miłosierdzia.

4. W sobotę o 11.00 zbiórka ministrantów.

5. W przyszłą niedzielę o w czasie Mszy św. o 10.00 w Sobiekursku odbędzie się uroczyste przyjęcie i ślubowanie druhów do młodzieżowej drużyny strażackiej.

6. Parafialny Zespół Caritas za tydzień będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, który włączyli się w niedzielną akcję Chlebek Miłosierdzia. W ramach tej akcji zebrano kwotę 1680 zł.

8. Na naszym cmentarzu zdarzają się niestety kradzieże. Przypominamy, że kto dokonuje jakiejkolwiek kradzieży ma obowiązek rzecz skradzioną oddać. Jest to konieczny warunek dobrej spowiedzi. Zwracajmy uwagę na osoby podejrzenie zachowujące się na cmentarzu.

9. 1 grudnia w Częstochowie odbędzie się dzień skupienia dla Rodzin Nazaretańskich. Wyjazd z Piotrowic o 6.00 przy CPN. Zapisy u p. Teresy Bąbik, tel. 788963496.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i artykuł o Chrystusie Królu.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Zbigniewa Jobda z Całowania. Prośmy w Jego intencji, zmarłych polecanych w wypominkach, parafian i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.