Akcje Caritas PDF Drukuj
piątek, 09 listopada 2018 20:49

W niedzielę 18 listopada przypada  Światowy Dzień Ubogich.

W specjalnym orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał:  „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” (Ps 34,7). Dzień ten powinien być odpowiedzią całego Kościoła, skierowaną do wszystkich ubogich, aby nie myśleli, że ich wołanie upadło w próżnię. Ojciec Święty apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa. Odpowiedzią na te słowa są kolejne akcje Parafialnego Zespołu Caritas. Po Mszach Świętych w najbliższą niedzielę 18 listopada będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie osób potrzebujących z naszej parafii.

Również w najbliższą niedzielę od wolontaruszy Zespołu Caritas będzie można pobrać Torbę Miłosierdzia. Do torby można włożyć żywność z długim terminem ważności (mąkę, cukier, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, ryż, kaszę, makaron, margarynę, olej, słodycze, konserwy) oraz środki czystości (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Torby z produktami należy zwrócić najpóźniej do niedzieli 2 grudnia. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii w ramach paczki świątecznej.

Zachęcamy do udziału w akcjach Caritas.