XXVI niedziela zwykła (30.09.2018r) PDF Drukuj
sobota, 29 września 2018 20:05

XXVI niedziela zwykła (30.09.2018 r.)

1. Ks. Michałowi składamy najlepsze życzenia imieninowe. Niech św. Michał ma w swej opiece, a Chrystus Najwyższy Kapłan obdarza swoimi darami i błogosławieństwem w codziennym życiu i pracy duszpasterskiej.

2. Dziś o 11.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci klas III. W czasie eucharystii odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci.

3. Jutro rozpoczynamy październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich na różaniec do kościoła parafialnego w niedziele po Mszy św. o 11.30, a w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00 oraz do kaplicy w niedziele o 9.20, a w dni zwykłe o 17.00. W Sobiekursku modlitwie będzie przewodniczyło w I tygodniu KRK z Łukówca (MB Częstochowskiej), w drugim - Piotrowice, trzecim- Sobiekursk i czwartym – II KRK z Łukówca. Dzieci będą otrzymywały w dni zwykłe pamiątki uczestnictwa w tej modlitwie. Zachęcamy również do tej modlitwy we wspólnotach rodzinnych.

4. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w piątek o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną nabożeństwem wotywnym o 17.50. Spowiedź o 17.00. W sobotę o 18.00 Eucharystia i nabożeństwo wotywne.

5. W sobotę zapraszamy chłopców, którzy pragną zostać ministrantami na spotkanie o 9.30 w kościele.

6. Od I niedzieli października do I niedzieli maja będzie sprawowana Msza św. w kaplicy o 15.30

7. Zapraszamy za tydzień po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego sakramentu prowadzoną przez Zespół Wokalny z Sobiekurska. Po adoracji spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

8. 9 października od godz. 8 w przychodni w Sobiekursku odbędą się badania USG Doppler przewodów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc i stawów oraz echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Piotr Zbigniew Obrębski, kawaler z parafii św. Anny w Warszawie – Wilanowie i Edyta Łuczak, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Grzegorz Żołądek, kawaler z parafii NMP Ostrobramskiej w Otwocku i Paulina Barejka, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

-Igor Retmaniak, kawaler z parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku i Aneta Andrzejewska, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Arkadiusz Sitarz, kawaler z Parafii NMP Królowej Polski w Otwocku i Małgorzata Rytka, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.- Marcin Tolak, kawaler z naszej prafii i Olga Stanieta, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie”, a w nim m.in. artykuł o naszych dożynkach parafialnych oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz rozważania o aniołach.