XXIII niedziela zwykła (9.09.2018r) PDF Drukuj
sobota, 08 września 2018 19:26

XXIII niedziela zwykła (9.09.2018 r.)

1. Dziś poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych o 10.00 w kaplicy oraz 11.30 w kościele.

2. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy na Eucharystię o 18.00

3. Zapraszamy w piątek o 18.30 na spotkanie KSM-u. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcą przystąpić do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W sobotę o 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcą śpiewać w scholii parafialnej.

5. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 11.00.

6. W sobotę 22 września z Mariańskiego Porzecza wyruszy jednodniowa pielgrzymka do grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, ze względu na remont drogi, jej przebieg będzie nieco inny. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, zapraszamy na spotkanie zelatorki i członków Kół Żywego Różańca.

8. W Dniach 21-23 września odbędą się w Siedlanowie rekolekcje dla żywego różańca. Szczegóły u zelatorek.

9. W dniu 23 września (niedziela) - jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Sokółki, Wasilkowa (Święta Woda), Suchowoli i Różanegostoku. Zapisy u organizatorów p. Krystyny Rosłonek tel. 602 669 299 lub Joanny Osuch tel. 504 540 872 po godz. 17. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. 31 września jest organizowana pielgrzymka autokarowa Rodzin Nazaretańskich do Rostkowa. Zapisy u organizatora p. Teresy Bąbik. Tel. 788963496.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie dożynek parafialnych. Bóg zapłać sołtysom i radnym oraz wszystkim parafianom za przygotowanie stoisk, wieńców, koszów i stołów z poczęstunkami. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy porządkowaniu placu przed dożynkami i po uroczystości. Dziękujemy szczególnie p. Wiesławowi Zawadzkiemu za sponsorowanie dmuchawca, zespołu Sołtysi i zespołu VaBank. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc, a także wszystkim parafianom za przyniesione fanty i udział w loterii. Dziękujemy występującym na scenie, a szczególnie p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie dożynek. Dziękujemy wszystkim za stworzenie wspaniałej wspólnoty w organizacji i podczas uczestnictwa w dożynkach.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program dożynek.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowująsię:

Daniel Krawczyk, kawaler z naszej parafii i Anna Maria Jackowska, panna z parafii Karczew. Zapowiedź I.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Halinę Walkiewicz z Warszawy i Jana Spałę, którego pogrzewb odbędzie się jutro o 14.00. Prośmy w ich intencji, za zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

15. W kaplicy -"Sołtys i Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają mieszkańców Łukówca i Górek Całowańskich oraz przyjaciół naszej miejscowości na „Dzień Łukówiaka” czyli piknik rodzinny z okazji 597 urodzin Łukówca. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 16 września i rozpocznie się o godz. 14.00 się od Mszy Świętej polowej przy remizie OSP. W programie: wystawa starych zdjęć, występy artystyczne dzieci i zespołów ludowych, żurek z kuchni polowej oraz zabawa taneczna. Tyle atrakcji, że aż grzech nie przyjść! Wstęp wolny."