Nowe Koło Żywego Różańca PDF Drukuj
środa, 05 września 2018 20:59

26 sierpnia Kościół obchodzi Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Matka Boska Częstochowska jest patronką kaplicy w Sobiekursku i stąd w tym dniu odbywa się tam odpust, który zgromadził licznie wiernych, a wśród nich siostry z kółek różańcowych naszej parafii. W tym roku odpust połączony był bowiem z przyjęciem sióstr do żywego różańca. Mszę św. celebrował proboszcz parafii ks. Krzysztof Wałek w koncelebrze z ks. Michałem Celejem. W homilii ks. Krzysztof podziękował za zorganizowanie kółka różańcowego, które jest wielkim dobrem dla parafii i zaapelował o powstanie męskiego koła żywego różańca. Po homilii odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członkiń. Patronką nowego koła różańcowego została Matka Boska Częstochowska. Niech Maryja wyprasza u swego Syna potrzebne łaski.