Pielgrzymka do Torunia PDF Drukuj
poniedziałek, 30 lipca 2018 20:17

22 lipca 2018 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka do Torunia,

w której uczestniczyły 53 osoby z naszej parafii.

 

Zwiedziliśmy przepiękny, współczesny kościół – Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, zbudowany z datków wiernych – wotum za pontyfikat Jana Pawła II.O godzinie 12.00 uczestniczyliśmy tam we Mszy św., której przewodniczył o. Tadeusz Rydzyk.. Zwiedziliśmy także piękną, gotycką Starówkę, Zespół Staromiejski Torunia wpisany w 1997 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Podziwialiśmy toruński rynek staromiejski Z POMNIKIEM Mikołaja Kopernika, ratusz staromiejski, katedrę św. Janów, zabytkowe kościoły, kamienice, mury obronne, bramy, baszty, krzywą wieżę.

Zaopatrzyliśmy się obowiązkowo w słynne , toruńskie pierniki. Oddaliśmy również hołd i pomodliliśmy się w miejscu męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy tamie we Włocławku.

Czas spędzony w autokarze podczas jazdy wypełniały nam modlitwy, pieśni religijne, piosenki ludowe oraz inne, sympatyczne atrakcje. Pielgrzymka była bardzo udana, a wszyscy uczestnicy byli z niej bardzo zadowoleni.


relacjonowała Krystyna Kasprzak, uczestniczka pielgrzymki