XVI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 21 lipca 2018 19:59

XVI niedziela zwykła (22.07.2018 r.)

1. Zespół Caritas wspólnie z OSP Łukówiec i OSP Dziecinów przeprowadza dziś zbiórkę pieniędzy do puszek na osierocone dzieci, które straciły rodziców w tragicznym wypadku kolejowym w Zabieżkach.

2. W środę obchodzimy święto patronalne kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Z tej racji będziemy mogli wesprzeć działalność misjonarzy składając ofiary do puszek.

3. 29 lipca o 15.00 na boisku parafialnym odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza oraz piknik rodzinny. W turnieju biorą udział 3-osobowe drużyny. Zapisy do turnieju telefonicznie lub na e-maila do ks. Krzysztofa. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry oraz wszystkie rodziny naszej parafii i gości na wspólny piknik.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie p. Agnieszki Wirtek, naszej parafianki. Od 5 lat walczy ona z nowotworem złośliwym piersi. Ponieważ w Polsce odmówiono jej pomocy, operowana była w Niemczech, a koszt operacji wyniósł 13000 euro. Solidaryzujmy się z p. Agnieszką przez wsparcie modlitewne i materialne. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 odbędzie się także koncert charytatywny dla Agnieszki naszego chóru, Zespołu Wokalnego z Sobiekurska i grupy młodzieżowej.

5. Już wkrótce wyruszy na pątniczy szlak 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania, a tych którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zachęcamy do podjęcia pielgrzymki duchowej. Karty duchowego uczestnictwa zawierające informacje o pielgrzymowaniu duchowym wyłożone są na stoliku za ławkami.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o św. Krzysztofie.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Damian Książek, kawaler z naszej parafii i Karolina Dominika Dadacz, panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii. Zapowiedź I.