XI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 16 czerwca 2018 18:35

XI niedziela zwykła (17.06.2018 r.)

1. Dziś o 10.00 Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Paweł Wojdat. Msze św. dzisiaj o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież nauczycieli, pracowników szkół w tym dniu w kaplicy o 8.00 dla szkoły w Sobiekursku i w kościele o 9.00 dla szkoły w Warszawicach.

3. Za tydzień Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na odpust parafialny ku czci naszego patrona. Suma odpustowa o 12.00, a będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. prałat Tadeusz Karwowski. Msze św. w dniu odpustu o 8.00, 10.00 w kaplicy, suma odpustowa o 12.00 i wieczorna Msza św. o 17.00. Przygotujmy procesję eucharystyczną. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych.

4. W poniedziałek 64 osób naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Bóg zapłać ks. Michałowi i rodzicom za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu. Bóg zapłać za dar ołtarza – ofiarę na kościół 3310 zł.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o kościelnym stroju.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Wojciech Józef Kamiński, kawaler z parafii św. Izydora w Markach i Karolina Bąk z Całowania, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Mariana Czaplickiego z Dziecinowa. Prośmy w jego intencji oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.