Sakrament Bierzmowania PDF Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2018 21:28

11 czerwca 2018 r. w naszej parafii odbyła się podniosła uroczystość, na którą

przybył ks. bp Piotr Sawczuk oraz  dziekan naszego dekanatu

ks.kanonik Krzysztof Samsel.

 

 

Ks. biskup o godzinie 16.00 sprawował Eucharystię, w czasie której udzielił sakramentu bierzmowania 64 młodym parafianom, którzy przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu pod opieką ks. Michała Celeja.

Na początku Eucharystii rodzice poprosili ks. biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Po zaświadczeniu przez ks. proboszcza Krzysztofa Wałka, że młodzież została przygotowana do tego sakramentu, ks. biskup po wygłoszonej homilii spełnił prośbę rodziców. Na zakończenie Eucharystii młodzież podziękowała Bogu, ks. biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia przez nich tego sakramentu.

Bogu niech będą dzięki za ten wielki dar. Dziękujemy ks. Michałowi za przygotowanie młodzieży i uroczystości bierzmowania, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim, którzy pielęgnowali dar wiary u młodych parafian. Młodzieży życzymy, by wypełnili zobowiązania płynące z tego sakramentu, a Duch Św. niech obdarza swymi darami i prowadzi przez życie.