X niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 09 czerwca 2018 20:48

1. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza chlebki miłosierdzia. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla osób potrzebujących wsparcia z terenu naszej parafii.

2. Dzisiaj Szkoła w Warszawicach zaprasza na Festyn Rodzinny. Początek o 14.00, a w programie występy dzieci, blok sportowo rekreacyjny, liczne atrakcje i niespodzianki.

3. Jutro o godzinie 16.00 J.E.ks. bp Piotr Sawczuk udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię w intencji młodzieży. Prośmy Boga, aby przyjmujący sakrament dojrzałości jak najlepiej wypełniali zobowiązania płynące z tego sakramentu.

4. Za tydzień, 17 czerwca o 10.00, jak co roku przed odpustem Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Paweł Wojdat. Msze św. w przyszłą niedzielę o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10 na cmentarzu i 17.00.

5. Odpust ku czci naszego patrona za dwa tygodnie o 12.00, a sumę będzie sprawował i słowo Boże wygłosi ks. kan. Tadeusz Karwowski.

6. W dniach 15-16 czerwca w Pratulinie odbędzie się Jerycho Młodych. Zachęcamy naszą młodzież do udziału i zapisywania się na wyjazd w zakrystii.

7. 15 czerwca o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Dziecinowie odbędzie się autorska prezentacja książki oraz projekcja fotocastu antropologa i archeologa Łukasza Maurycego Stanaszka.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o zaufaniu Bogu.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Szymon Jan Jędral, kawaler z Warszawic, parafii tutejszej i Marta Leśnowolska, panna z Radomia, parafii Bł. Annuarity i św. Michała Archanioła w Radomiu. Zapowiedź III.