Boże Ciało i rocznica I Komunii PDF Drukuj
sobota, 02 czerwca 2018 12:53

31 maja 2018 r. Kościół obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 

 

W naszej świątyni główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy rozpoczęła się o godzinie 10.00, a sprawował ją ks. proboszcz Krzysztof Wałek.

W tym wielkim dniu dzieci klas IV przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. Rocznica jest przypomnieniem o darze Eucharystii i zobowiązaniach złożonych Chrystusowi o czym przypomniał ks. proboszcz w homilii. Przypomniał jednocześnie że Eucharystia jest źródłem jedności Kościoła.

Po zakończonej Eucharystii odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Jak zwykle w naszej parafii wierni z wielkim zaangażowaniem i kunsztem przygotowali ołtarze Eucharystyczne. W tym roku ołtarze przygotowywali mieszkańcy Łukówca, Sobiekurska, Całowania i Warszówki. Dziękujemy za wspaniałe ołtarze i trud. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i udział w procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus, który odwiedza nasze zagrody nam błogosławi.