IX niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 02 czerwca 2018 12:30

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie o 18.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła. Prosimy dzieci klas III, IV i młodsze do sypania kwiatów i niesienia znaków religijnych. W czwartek zakończenie oktawy, błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Dziś procesja po Mszy św. o 17.00, a po procesji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania codziennie o 18.45 na Mszę św. i nowennę do Ducha św. przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Egzamin kurialny dla kandydatów w poniedziałek o 14.00 dla grupy I i 15.00 dla grupy II.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

4. 9 czerwca br. od godz. 10.00 rozpoczną się centralne uroczystości jubileuszowe 200 lecia naszej diecezji w katedrze siedleckiej.  Ks. Biskup serdecznie wszystkich zaprasza, a transmisję z tych uroczystości możemy obejrzeć w telewizji TRWAM.

5. W przyszłą niedzielę dzień dziękczynienia za naszą diecezję.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańcom Łukówca, Sobiekurska, Całowania i Warszówki. Dziękujemy służbie kościelnej i liturgicznej, chórowi, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom niosącym symbole naszej wiary oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się do procesji.

8. Informujemy, że od dziś nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Damian Karol Jagiełła, kawaler z Sobiekurska, parafii tutejszej i Kinga Herdzik, panna z Otwocka, parafii św. Józefa Oblubieńca w Otwocku. Zapowiedź III.

- Szymon Jan Jędral, kawaler z Warszawic, parafii tutejszej i Marta Leśnowolska, panna z Radomia, parafii Bł. Annuarity i św. Michała Archanioła w Radomiu. Zapowiedź II.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Tadeusza Kozerę z Piotrowic. Prośmy w jego intencji a także zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.