Parafiada w Warszawicach PDF Drukuj
poniedziałek, 28 maja 2018 19:56

26 maja 2018 r. odbyła się II Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach.

 

Organizatorem parafiady była Parafia św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach i OSP Dziecinów. Patronat nad imprezą objął ks. kan. Krzysztof Samsel. Parafiada rozpoczęła się Eucharystią w kościele warszawickim, której przewodniczył dziekan dekanatu osieckiego, ks. kan. Krzysztof Samsel. Słowo Boże wygłosił przełożony domu księży Marianów ks. Piotr Marchewka. Zebranych uczestników powitał ks. proboszcz Krzysztof Wałek i zaprosił do rywalizacji na boisku parafialnym. Na sportowe zmagania przybyło aż 10 drużyn ze szkół podstawowych wraz z kapłanami, nauczycielami i opiekunami. W zawodach udział wzięli: Gocław, Mariańskie Porzecze, Osieck, Pilawa, Regut, Siedzów, Sobienie Jeziory, Sobiekursk, Warszawice i Wilga. Zawodnicy rywalizowali w 7 konkurencjach: bieg sztafetowy, sprint, skok w dal, piłka nożna, badminton, warcaby i tenis stołowy w kategorii szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze, do czego zachęcał ks. Piotr w kazaniu. A oto wyniki:

Piłka nożna dziewcząt: 1. Pilawa 2. Gocław, 3. Sobiekursk, 4. Wilga

Piłka nożna chłopców: 1. Sobienie Jeziory, 2. Osieck, 3. Pilawa, 4. Siedzów

Badminton dziewcząt: 1. Warszawice, 2. Sobiekursk, 3. Goźlin, 4. Pilawa, 5. Regut, 6. Sobienie Jeziory

Badminton chłopców: 1. Osieck, 2. Pilawa, 3. Goźlin, 4. Warszawice, 5. Sobienie Jeziory, 6. Siedzów

Warcaby dziewcząt: 1. Gocław, 2. Sobiekursk, 3. Goźlin, 4. Sobienie Jeziory

Warcaby chłopców: 1. Siedzów, 2. Goźlin, 3. Pilawa, 4. Warszawice

Tenis stołowy dziewcząt: 1. Sobiekursk, 2. Sobienie Jeziory, 3. Goźlin, 4. Pilawa, 5. Regut, 6. Siedzów

Tenis stołowy chłopców: 1. Siedzów, 2. Wilga, 3. Sobienie Jeziory, 4. Warszawice

Skok w dal dziewcząt: 1. Pilawa, 2. Warszawice, 3. Wilga, 4. Sobienie Jeziory, 5. Sobiekursk, 6. Regut

Skok w dal chłopców: 1. Pilawa, 2. Sobienie Jeziory, 3. Osieck, 4. Wilga, 5. Warszawice, 6. Gocław

Sprint dziewcząt: 1. Gocław, 2. Warszawice, 3. Sobienie Jeziory, 4. Regut, 5. Siedzów, 6. Pilawa

Sprint chłopców: 1. Wilga, 2. Pilawa, 3. Sobiekursk, 4. Osieck, 5. Goźlin, 6. Gocław

Sztafeta dziewcząt: 1. Warszawice, 2. Sobiekursk, 3. Sobienie Jeziory, 4. Pilawa, 5. Regut, 6. Wilga

Sztafeta chłopców: 1. Sobienie Jeziory, 2. Osieck, 3. Wilga, 4. Goźlin, 5. Warszawice, 6. Sobiekursk

Punktacja drużynowa dziewcząt i chłopców:

1. Pilawa – 92 pkt

2. Sobienie Jeziory – 86 pkt

3. Warszawice – 70 pkt

4. Sobiekursk – 64 pkt

5-6. Wilga i Goźlin – 52 pkt

7. Osieck – 46 pkt

8-9 Gocław i Siedzów – 38 pkt

10. Regut – 20 pkt

Zawodnicy po skończonych zawodach stracone kalorie uzupełnili gorącą kiełbaską z ogniska i pączkami, a po skończonej rywalizacji także z burzą, która przerywała zawody zawodnicy odebrali zasłużone medale i puchary. Nie one jednak były najważniejsze. Najważniejsza była postawa zawodników, którzy rywalizowali we wspaniałej i braterskiej atmosferze, ćwicząc nie tylko tężyznę fizyczną, ale także siłę ducha.

Słowa wdzięczności należą się nie tylko zawodnikom, ale także księżom z dekanatu osieckiego, nauczycielom i wychowawcom za zorganizowanie drużyn i opiekę. Szczególne słowa uznania należą się strażakom z OSP Dziecinów za przygotowanie i sędziowanie zawodów. Sędzią głównym zawodów był ks. Michał Celej, któremu dziękujemy za skrupulatne podliczanie punktów, a nad całością zawodów czuwała i prowadziła je dyrektor warszawickiej szkoły, p. Anna Moczulska za co wszyscy wyrażamy wdzięczność.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom i tym którzy przygotowali i prowadzili zawody mówimy Bóg zapłać.