Uroczystość Trójcy św. PDF Drukuj
sobota, 26 maja 2018 22:05

 

Uroczystość Trójcy Św. (27.05.2018 r.)

1. We wtorek o 19.15 próba przed rocznicą I Komunii świętej dla klas IV.

2. W środę o 19.15 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Ponadto Msze św. o 7.00 w kaplicy i 8.30 w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Łukówca, Sobiekurska, Całowania i Warszówki. Przygotujmy procesję. Zapraszamy dzieci klas III i IV oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Zapraszamy wszystkich strażaków w strojach galowych do procesji i zabezpieczenia porządku.

4. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 18.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła.

5. OSP Łukówiec i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Łukówca i Górek Całowańskich na Piknik Rodzinny w sobotę 2 czerwca od godz. 17.00. Piknik, na którym przewiduje się mnóstwo atrakcji dla "małych i dużych" odbędzie się przy remizie strażackiej. Wstęp wolny, obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu:

- I piątek – o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które odprawiane będą codziennie po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30

- I sobota- nabożeństwo wotywne po Mszy św. o 18.00

-I niedziela- po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu

7. Od soboty (2 czerwca) codziennie przez 9 dni odbędzie się bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Kandydaci mają obowiązek uczestniczyć codziennie w ostatniej Mszy św. po której będzie nowenna do Ducha św.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30.

9. Wyjazd do Częstochowy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca 2 czerwca o 5.00 z Łukówca. Autokar będzie zabierał pielgrzymów z kolejnych miejscowości.

10. Wczoraj odbyła się I Parafiada Dekanatu Osieckiego w której wzięło udział 10 drużyn z naszego dekanatu w 7 konkurencjach. Zwyciężyła Pilawa przed Sobieniami Jeziorami. Z naszej parafii wystartowały dwie drużyny: szkoła w Warszawicach, która zajęła 3 miejsce i Sobiekurska, która uplasowała się na 4 miejscu. Gratulujemy naszym szkołom udanego występu. Bóg zapłać wszystkim ks. Michałowi, księżom z dekanatu, nauczycielom i opiekunom, młodzieży KSM za pomoc. Dziękujemy strażakom z OSP Dziecinów za przygotowanie i sędziowanie zawodów oraz p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o Bożym Ciele.

12. Bóg zapłać rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za ofiarę na kościół w kwocie 3000 zł oraz ofiary na misje w kwocie 1176 zł.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Marcin Kwiatkowski, kawaler z Zambrzykowa, parafii Sobienie Jeziory i Aleksandra Grzegrzółka, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź III.

- Damian Karol Jagiełła, kawaler z Sobiekurska, parafii tutejszej i Kinga Herdzik, panna z Otwocka, parafii św. Józefa Oblubieńca w Otwocku. Zapowiedź II.

- Szymon Jan Jędral, kawaler z Warszawic, parafii tutejszej i Marta Leśnowolska, panna z Radomia, parafii Bł. Annuarity i św. Michała Archanioła w Radomiu. Zapowiedź I.