Uroczystość Zesłania Ducha Świętego PDF Drukuj
sobota, 19 maja 2018 19:39

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 43 dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa w Komunii św. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu pokuty i eucharystii. Bóg zapłać rodzicom, ks. Michałowi, p. katechetce, p. organiście i kościelnemu za przygotowanie dzieci i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za posprzątanie i udekorowanie kościoła.

2. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne codziennie o 18.00 na Biały Tydzień.
Program Białego Tygodnia:

Poniedziałek – Dzień wdzięczności rodzicom i rodzeństwu (poświęcenie pamiątek komunijnych),

Wtorek – Dzień wdzięczności rodzicom chrzestnym, babciom i dziadkom, oraz nauczycielom

Środa – Pielgrzymka do Loretto i akt oddania się pod opiekę Matki Bożej.

Czwartek – Dzień modlitw za kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz nowe powołania do służby w Kościele (wręczenie różańców),

Piątek – Akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (wręczenie kartek pierwszopiątkowych), Sobota – Dzień misyjny (modlimy się i składamy ofiary na dzieci z krajów misyjnych).

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W czwartek próba przed rocznicą I Komunii świętej dla klas IV o 16.15

5. 26 maja (w sobotę) o godzinie 9.00 Eucharystią rozpocznie się II Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Część sportowa o 10.00 rozpocznie się na boisku parafialnym.

W sportowych zmaganiach wystąpią uczniowie szkół podstawowych z dekanatu osieckiego.

Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców do udziału w parafiadzie. Prosimy rodziców o przywiezienie dzieci uczestniczących w zawodach.

6. 2 czerwca w Częstochowie odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Zapisy na wyjazd z naszej parafii dla wszystkich chętnych w zakrystii lub u p. Krystyny Rosłonek. (tel. 602669299)

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania: co znaczy być chrześcijaninem.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Marcin Kwiatkowski, kawaler z Zambrzykowa, parafii Sobienie Jeziory i Aleksandra Grzegrzółka, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Damian Karol Jagiełła, kawaler z Sobiekurska, parafii tutejszej i Kinga Herdzik, panna z Otwocka, parafii św. Józefa Oblubieńca w Otwocku. Zapowiedź I.