Modlitwa za Ojczyznę i strażaków PDF Drukuj
sobota, 05 maja 2018 09:55

3 maja kościół obchodzi uroczystość NMP Królowej Polski.

W tym dniu pamiętaliśmy o naszej Ojczyźnie i Maryi, która ma

w opiece nasz naród.

 

Pamiętaliśmy również o tych, którzy służą Ojczyźnie. Taką służbę od 100 lat w naszej parafii pełnią strażacy. Dlatego o 18.00 w naszej parafialnej świątyni rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków. Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Wałek przypominając w homilii o roli Maryi w naszej Ojczyźnie. Przypomniał o odwadze patrona strażaków św. Floriana, który oddał życie broniąc wiary i podziękował strażakom za wierną służbę i ochronę ludzkiego życia.

Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się na wspólnym, pieczeniu kiełbaski i biesiadowaniu w radosnej atmosferze. Jak przystało na strażaków ognisko wzorcowo zostało zabezpieczone przy użyciu wozu strażackiego.