V niedziela wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 28 kwietnia 2018 19:13

V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018 r.)

1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. o 18.00, w niedziele i święta po Mszy św. o 11.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

2. W środę 2 maja Święto flagi narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi w naszych domach.

2. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 18.00. Zapraszamy na godzinę 18.00 strażaków. W intencji strażaków, ich rodzin i naszej Ojczyzny będzie odprawiona Msza św.

3. W piątek 4 maja możemy skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych udzielonej przez księdza biskupa. Jednocześnie przypominamy o podjęciu daru wynagradzającego.

4. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca - od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Nabożeństwo wotywne o 17.50

- I sobota – nabożeństwo po Mszy św. o 18.00

- I niedziela - zapraszamy po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Bezpośrednio po adoracji wizytacja PZC przez ks. Pawła Wojdata, wszyscy członkowie PZC proszenie są o obecność.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 będą przeprowadzone katechezy dla rodziców i chrzestnych przygotowujące do sakramentu chrztu św. Kto chce ochrzcić dziecko lub być chrzestnym ma obowiązek uczestniczyć w tych katechezach.

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo poświęcenia pól:

Jeden ksiądz:

13.30 -Warszówka, 14.30 – Całowanie, 15.30 – Łukówiec

Drugi ksiądz

14.30 Sobienie Biskupie i Warszawice

Prosimy o pojazdy po księży

7. W dniach 1-3 czerwca organizowany jest wyjazd z dekanatu na spotkanie młodzieży w Lednicy. Zapisy do 14 maja w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 90 zł.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o nabożeństwie poświęcenia pól.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Piotr Floriańczyk i Magdalena Materek, oboje z Sobiekurska, parafii tutejszej, stanu wolnego. Zapowiedź III.

- Mariusz Świńczak, kawaler z Całowania, parafii tutejszej i Monika Anna Główka, panna z Chrząszczówka, parafii Kołbiel. Zapowiedź III.

- Daniel Okrasa, kawaler z Sobień Biskupich, parafii tutejszej i Marta Fic, panna z Sobień Kiełczewskich, parafii Sobienie Jeziory. Zapowiedź II.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Krzysztofa Kociszewskiego z Dziecinowa, Bogumiłę Cherubin z Warszawy i Zofię Krawczyk z Warszawic. Pomódlmy się w ich intencji a także za naszych bliskich zmarłych i zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. (w kaplicy) Sołtys i Rada Sołecka Łukówca informują mieszkańców, że w dniu 1 maja będą zbierane pieniądze na przygotowanie ołtarza na uroczystość Bożego Ciała.