Niedziela Palmowa PDF Drukuj
piątek, 30 marca 2018 12:27

Szósta niedziela wielkiego Postu to Niedziela Palmowa. Na pamiątkę

wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, kiedy lud słał palmy pod stopy

Zbawiciela w tym dniu gromadzimy się w świątyniach z palmami.

 

 

Są one nieco inne niż te, które rzucano pod nogi Jezusa, bo w naszym klimacie takie palmy nie rosną, ale za to palmy, które przynosimy są bogato zdobione, kolorowe i piękne. Z takimi palmami małymi, dużymi i ogromnymi przybyli nasi Parafianie do świątyni, a w czasie Mszy św. o 11.30 po poświęceniu palm była uroczysta procesja, której przewodniczył nasz wikariusz, ks. Michał.

Po Gorzkich żalach tradycyjnie już odbył się konkurs na najwyższą palmę. W konkursie podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężyła rodzina Wirtków i Klochów przed rodziną Michalczyków i Zapałowskich. w konkursie brali udział również uczniowie z naszej szkoły w Warszawicach. Gratulujemy nie tylko zwycięzcą, ale wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie przygotowując piękne i okazałe palmy. Wszystkim uczestnikom ks. proboszcz wręczył symboliczne nagrody i podziękowanie za włożony trud.