IV niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 10 marca 2018 20:15

IV niedziela Wielkiego Postu (11.03.2018 r.)

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym gościom z grupy AA za wygłoszone świadectwo.

2. Zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej, która jest odprawiana w każdy piątek o 17.30, a w kaplicy o 15.30 i Gorzkich żalach w niedziele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30. Bóg zapłać za ofiary składane podczas drogi krzyżowej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziś i za tydzień po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa.

4. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Jałmużna Wielkopostna. Przy wyjściu z kościoła są Skarbonki Miłosierdzia, gdzie możemy składać dobrowolne ofiary, za które zostaną zakupione dary dla najbardziej potrzebujących parafian. Przed kościołem i kaplicą możemy także nabyć baranki paschalne w cenie 5 zł.

5. Komendant Powiatowy Policji w Otwocku przestrzega przed oszustami działającymi metodą na krewniaka i apeluje o ostrożność i czujność, by nigdy w żaden sposób nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym, a takie próby wyłudzenia zgłaszać na policję.

6. 17 marca w Częstochowie odbędzie się spotkanie modlitewne z Mszą św. o uzdrowienie Wspólnoty Mamre. Jest 6 wolnych miejsc. Wyjazd o 10.00. Koszt 30 zł.

7. 24 marca w Siedlcach odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Organizowany jest wyjazd na to spotkanie z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu naszą młodzież. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz rozważania katechizmowe o grzechu ciężkim i lekkim. W zakrystii do nabycia „Promyczek Dobra”.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się

- Kamil Bronisz, kawaler z Podbiela, parafii Osieck i Monika Wasilewska, panna z Warszawic, parafii tutejszej. Zapowiedź I

- Krzysztof Głaszcz, kawaler z Wici, parafii Goźlin i Kataryna Szcześniak, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź I.