Kongres Różńcowy PDF Drukuj
poniedziałek, 05 marca 2018 16:07

Dnia 24.02.18 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Radzyniu Podlaskim odbył się Kongres Zelatorek, Zelatorów

i Członków Kółek Różańcowych.

 

 

Z naszej parafii na zaproszenie kustosza sanktuarium ks. prałata Romana Wiszniewskiego i moderatora diecezjalnego ks. Grzegorza Koca odpowiedziało 24 przedstawicielek Kółek Różańcowych z Łukówca, Piotrowic, Warszówki, Dziecinowa oraz 10 osób z parafii Ostrówek wraz z ks.proboszczem Jarosławem i 4 osoby z parafii Pilawa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 wprowadzeniem moderatora i modlitwą różańcową. Następnie wysłuchaliśmy konferencji prof. Janusza Królikowskiego nt

”Rola Maryi w dziejach naszej Ojczyzny”


„Obecność Maryi i historia kół różańcowych w diecezji siedleckiej” była tematem następnej konferencji którą wygłosił ks. Kan .mgr lic.Wojciech Hackiewicz

O godzinie 12.45 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Kazimierza Gurdy w której uczestniczyło ponad 2000 wiernych.

Po uczcie duchowej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Agapa przygotowana w dolnej części Sanktuarium przyciągnęła wszystkich na przepyszny bigos i gorącą herbatę. Wspólny posiłek przebiegał w bardzo ciepłej, serdecznej i życzliwej atmosferze.

Koronka do Bożego Miłosierdzia wspólnie odmówiona o godz.15 zakończyła kongres.

Wzmocnieni modlitwą różańcową, eucharystią, słowem Bożym, pełni mocy, wiary i nadziei powróciliśmy do swych domów i już czekamy na następny wyjazd . Najbliższy to Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca która odbędzie się w 1-2 czerwca 2018 na Jasnej Górze pod hasłem „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie” .

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w Leśnej Podlaskiej 25 sierpnia 2018. Zapraszamy na nią wszystkich chętnych już dziś.

Napisała D.K