III niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 03 marca 2018 12:12

III niedziela Wielkiego Postu (4.03.2018 r.)

1. Bóg zapłać ks. Franciszkowi Klebaniukowi za przeprowadzenie rekolekcji. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej. Dziękujemy za dary na stół rekolekcyjny i przygotowanie posiłków dla kapłanów.

2. Zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej, która jest odprawiana w każdy piątek o 17.30, a w kaplicy o 15.30 i Gorzkich żalach w niedziele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30. Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dziś i za tydzień po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa.

4. Zapraszamy dziś po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na adorację obowiązkowo kandydatów do bierzmowania. Tematem adoracji będzie powołanie.

5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętych będziemy gościć przedstawicieli grupy Anonimowych Alkoholików. Na Mszy św. o 8.00 usłyszymy świadectwo narkomana a w czasie pozostałych Mszy św. świadectwo Lecha z AA, który znany jest z audycji w Radiu Podlasie. Po Mszy św. o 17.00 wysłuchamy koncertu w jego wykonaniu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wysłuchania świadectw i do modlitwy o łaskę trzeźwości dla naszego narodu.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Jałmużna Wielkopostna. Przy wyjściu z kościoła są Skarbonki Miłosierdzia, gdzie możemy składać dobrowolne ofiary, za które zostaną zakupione dary dla najbardziej potrzebujących parafian. Przed kościołem i kaplicą możemy także nabyć baranki paschalne w cenie 5 zł.

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i informacje o wielkopostnych akcjach Parafialnego Zespołu Caritas.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Władysława Strzelec z Otwocka i Jerzego Krawczyka z Radwankowa Szlacheckiego. Pomódlmy się w ich intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.