Akcje PDF Drukuj

 

6 kwietnia odbyło się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, na którym ustalone zostały działania Zespołu na rok 2018. W spotkaniu udział wzięli ksiądz Krzysztof i ksiądz Michał.

Przyjęty został następujący plan działań PZC:
1. PZC uruchomi nową akcję „Chlebki Miłosierdzia”. W ramach akcji po mszach niedzielnych wolontariusze będą rozprowadzać małe bochenki chleba, z których dochód przeznaczony zostanie na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Akcja rozpocznie się 15 kwietnia (na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia) i będzie prowadzona cyklicznie co miesiąc.
2. PZC zaproponuje Szkołom w Sobiekursku i Warszawicach współpracę w ramach wolontariatu (od kwietnia 2018).
3. PZC przeprowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechu (lipiec 2018).
4. PZC zorganizuje stoisko charytatywne podczas dożynek parafialnych (wrzesień 2018).
5. PZC zorganizuje dla osób potrzebujących wsparcia wieczerzę wigilijną (grudzień 2018).
6. Wolontariusze PZC  będą cyklicznie odwiedzać rodziny objęte wsparciem. Oprócz wsparcia materialnego PZC będzie modlił się za podopiecznych podczas adoracji Najświętszego Sakramentu (każda pierwsza niedziela miesiąca po Mszy o 17.00), Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą niedzielną o 15.30 w kaplicy oraz w ramach indywidualnych modlitw.

Podsumowanie drugiej edycji akcji „Chlebek Miłosierdzia”

"Kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z radością" Cytatem z Listu Świętego Pawła do Rzymian „okroszone” zostały pyszne, chrupiące chlebki, które rozprowadzane były przez wolontariuszy PZC po Mszach Świętych w niedzielę 10 czerwca. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji. Tym razem udało się zebrać 1224 zł, przy kosztach wynoszących 300 zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.
Kolejna edycja we wrześniu.

Podsumowanie akcji „Chlebek Miłosierdzia” – pierwsza edycja

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Tym cytatem z Ewangeli Św. Marka „okroszone” zostały pyszne, chrupiące chlebki, które rozprowadzane były przez wolontariuszy PZC po Mszach Świętych 15 kwietnia. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Chlebki skończyły się już po Mszy o godz. 11.30. Jesteśmy dumni z naszych parafian za wsparcie naszej najnowszej akcji, z której dochód przeznaczymy na dzieła miłosierdzia w Parafii Warszawice.

Tym razem udało się zgromadzić prawie 1000 zł.
Kolejna edycja akcji już niebawem.

 

1. Jałmużna Wielkopostna i Baranek Wielkanocny
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” - mówi nam Chrystus.
Wielki Post to czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywanie Wielkiego Postu wyznaczają trzy słowa – drogowskazy:  modlitwa, post, jałmużna. Modlitwa jest osobowym spotkaniem i duchowym zjednoczeniem z Bogiem. Post służy odsunięciu na bok tego, co modlitwie przeszkadza. Jałmużna jest daniem siebie bliźniemu i praktycznym skutkiem życia duchowego.
Od niedzieli 25 lutego Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna zbiórkę pieniędzy w ramach charytatywnej akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Zbiórka będzie trwała do niedzieli 11 marca, a zebrane środki zostaną jeszcze przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego przeznaczone na wsparcie osób potrzebujących z terenu naszej Parafii. W Kościele oraz w Kaplicy zostaną wystawione specjalnie oznaczone Skarbonki Miłosierdzia.
Od niedzieli 4 marca po Mszach Świętych Członkowie PZ Caritas będą rozprowadzać Baranki Wielkanocne, z których dochód przeznaczany jest również na przyszłe działania charytatywne Caritas Diecezji Siedleckiej oraz naszego parafialnego zespołu.
Zachęcamy do włączenia się w akcję naszego Caritasu. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Nie bądź obojętny i włącz się w nasze akcje.
Osobom, które pragną dokonać przelewu środków na konto PZC przypominamy nr naszego konta: 20 9197 0004 0020 0934 2000 0020

 

2. Łazienka dla rodziny

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,

mnieście uczynili” Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniu 28 października

zakończył wykonanie łazienki dla matki samotnie wychowującej trójkę dzieci

Dziękujemy wszystkim osobom, które w różnych formach wspierali naszą akcję. Sprawiliśmy dzieciom wielką radość! Efekt prac można zobaczyć na załączonych fotografiach.

Szczególne podziękowania kierujemy do wykonawców: Pana Daniela Gajownika (jednocześnie wolontariusza PZC), Firmy Trans - Wit Cichecki, Firmy Dan-San, Sklepu Hydraulicznego w Sobieniach-Jeziorach, Firmy Geops Paweł Sitnik, Pana Andrzeja Przybysza, Pana Witolda Jabłońskiego Sołtysa Warszówki.


Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w nasze kolejne akcje.

 

 

3. Podsumowanie świątecznej akcji PZ Caritas w Warszawicach

Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli świąteczną akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu naszych Parafian udało się przygotować 21 paczek zawierających produkty żywnościowe, artykuły chemiczne i zabawki. Pieniądze przekazane do puszek (około 410 zł) zostały wydane na zakup zabawek dla dzieci oraz uzupełnienie artykułów spożywczych.
W tym roku świąteczne paczki rozwiózł osobiście, jeszcze przez Wigilią, Święty Mikołaj.
Kolejną akcję zbiórki darów zorganizujemy przed Wielkanocą.

 

3. Wigilia dla potrzebujących

18 grudnia 2016 r. w salce parafialnej odbyło się spotkanie przedświąteczne z samotnymi i potrzebującymi pomocy parafianami. Organizatorem spotkania był Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

Na spotkanie przybyli wszyscy chętni, którzy chcieli stworzyć wspólnotę z samotnymi wraz z proboszczem ks. Krzysztofem Wałkiem i wikariuszem ks. Michałem Celejem. Ks. proboszcz rozpoczął spotkanie od wspólnej modlitwy, po czym ks. Michał odczytał fragment ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odśpiewaniu kolędy wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do stołu przygotowanego przez członków naszego zespołu Caritas. Nie zabrakło wigilijnych potraw i rodzinnej atmosfery. W czasie uczty wszyscy śpiewali kolędy, przypominające, o Zbawicielu, który przyszedł do nas, by nauczyć nas miłości.

Dziękujemy naszemu zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania. Bóg zapłać za trud włożony w przygotowanie wigilijnego stołu, za poświęcony czas i stworzenie rodzinnej atmosfery.