VI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 10 lutego 2018 19:59

VI niedziela zwykła (11.02.2018 r.)

1. Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentu chrztu św. Kto chce ochrzcić dziecko albo pełnić funkcję chrzestnego ma obowiązek przygotowania do sakramentu przez uczestnictwo w katechezach.

2. Jutro o 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3. Dzisiaj rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy postanowienia abstynenckie i modlitwę w intencji trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest księga abstynencka. Zachęcamy do złożenia zobowiązań abstynenckich w intencji osobistej lub bliskich osób, które mają problem alkoholowy.

4. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze św. w środę popielcową w kościele o 9.00 i 18.00, w kaplicy o 16.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości spożywanych posiłków.

5. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rozważaniu męki Pańskiej.

Droga krzyżowa będzie odprawiana w kościele w każdy piątek o 17.30, a w kaplicy o 15.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. W piątek o 19.00 spotkanie KSM-u, zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżywać swoją młodość we wspólnocie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, które miało odbyć się 17 lutego, zostaje przełożone na pierwszą niedzielę marca.

9. 20 lutego od godziny 8.00 w przychodni w Sobiekursku odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz Echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55 zł.. Bliższych informacji udziela przychodnia.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o mszy świętej koncelebrowanej.

11. W tym tygodniu zmarła Marianna Szymańska z Łukówca, której pogrzeb odbędzie się 12 lutego o 10.00 w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Pomódlmy się w jej intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.